2020 Kolay Kredi Veren Bankalar Listesi

Kolay kredi veren bankalar listesi her yıl güncellenmektedir. Elbette hızlı kredi veren bankaların bazı şartları ön planda sunduğu da unutulmamalıdır. Örneğin kredi skoru yüksek olan tüketiciler her zaman kolay kredi alabilmektedir. Bu süreç aynı zamanda şubesiz bankacılık olarak adlandırılır. Yani banka şubelerine gitmeden online kredi başvuruları yaparak aynı gün içinde kredi tutarını hesabınıza aktarabilirsiniz.

Online Kredi Kullanım Şartları

Online kredi, şubeye gitmeden kredi ya da kolay kredi şeklinde adlandırılan uygulamalarda bazı evraklar bankalar tarafından talep edilmektedir. Çünkü online bankacılıkta TC kimlik fotokopisi ve ikametgah ile çalışma belgesi olmadan kredi başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak bu belgeleri daha önce bankaya teslim edenler hem hesap açılışı yapmış olacak hem de kredi başvurularını online olarak yapacaklardır.

Tüketici kredisi almak isteyenlerin her zaman kredi skoru yüksek olmalıdır. Ayrıca kredi için belirlenen limitlerin aylık tutarı, tüketicilerin aylık gelirinin yarısından fazla olmamalıdır. Bu durumlara dikkat ederek kolay kredi veren bankalar listesi arasından en uygun kredi seçeneğini seçerek başvuru yapabilirsiniz. Hızlı kredi almak için ihtiyacınız olan belgeler;

 • Teminat belgesi
 • Kefil belgesi
 • İkametgah
 • Gelir belgesi
 • Kimlik belgesi olarak sıralanır.

Kefil veya teminat belgesi genelde kredi notu düşük olan tüketicilerden talep edilmektedir. Kefil gösterecek olanların kefil kredi skorunun yüksek olması durumunda belirlenmiş miktarlarda kredi alma şansı her zaman vardır.

Hangi Bankalar Kolay Kredi Veriyor?

Türkiye’de hizmet veren bankalar artık mobil uygulamalarını devreye alarak daha kısa sürede kredi başvuru sürecinin yönetilmesini sağlamaktadır. O halde kolay kredi veren bankalar listesi;

 • Akbank Direkt uygulaması
 • TEB CEPTETEB uygulaması
 • Denizbank MobilDeniz uygulaması
 • İNG Bank
 • QNB Finansbank Enpara.com uygulaması
 • Aktifbank N Kolay Kredi uygulaması şeklinde sıralanacaktır.

Bu listeye ayrıca Türkiye Finans Katılım Bankası da eklenebilir. Uygun faiz oranlarıyla kredi almak isteyenler katılım bankalarını da tercih ederek düşük kar payı seçenekleriyle hizmet alabilmektedir. Sizler de faiz oranlarını araştırdıktan sonra hangi bankadan daha uzun vadede ve düşük faizle kredi alabileceğinizi belirleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Sitemizden bu konuyla ilgili diğer içeriklerimize göz atmanız yeterlidir.

Anında Kredi Veren Bankalarda Faiz Oranı Yüksek mi?

Hemen onaylı kredi veren bankalarda banka müşterilerine sunulan faiz oranları yüksek değildir. Ortalama yüzde 0,95’ten başlayan faiz oranları, banka müşterisi olmayanlar için değişkendir. Süreci başarılı bir şekilde yöneten bankaların takip edilmesi de önemlidir. Çünkü anında kredi veren bankalar çoğu zaman dönemsel kampanyalar sunabilir. Online kredi ya da şubesiz bankacılık olarak adlandırılan bu uygulamalarda tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar söz konusudur.

Faiz oranları her bankada değişken olduğu kadar bazı bankalar kredi notu düşüklere kredi verdiği için faiz oranlarında yüzde 1,49’dan başlayan seçenekler sunabilir. Bu yüzden tüketicilerin faiz oranlarının yanı sıra vade oranlarını da seçmeleri gerekir. Bütçenize uygun olarak bankalara yapacağınız başvurular aynı gün içinde onaylanır.

Hemen kredi veren bankalar, anında kredi kartı bankalar olarak da bilinir. Fakat kredi skoru düşük olanlar birtakım teminatlar göstererek bu hizmetten yararlanabilir. Kredi kartı için yukarıdaki bankaların uygulamaları üzerinden işlem yapmanız yeterlidir. Kredi kartı limitleri de tüketicilerin aylık maaş miktarına göre belirlenmektedir. O halde kredi skoru yüksek olanlar şubeye gitmeden daha önce hizmet aldığı bankalardan kredi alabilirken, sicili bozuk olanlar ipotek ya da kefil göstererek hizmet almaya devam edebilir. Bu süreç tüm bankalarda aynıdır. En uygun kredi veren bankalar listesine sitemizden ulaşarak hangi bankaya başvuru yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.