3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Listesi

Kredi çekmek ya da acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler genelde ertelemeli kredi fırsatı sunan bankaları tercih etmektedir. Çünkü ertelemeli kredilerde vade gün sayısı kredinin alındığı günden 3 ay veya 6 ay sonra başlayabilir. Haliyle tüketiciler 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar için araştırma yapmaya devam ederken yazımızın devamında bu süreci daha iyi yönetmenizi sağlayacak bilgiler paylaşılmıştır.

Ertelemeli Kredi Şartları Nelerdir?

Ertelemeli kredilerde bankaların dikkat ettiği ilk faktör, kredi skorudur. Aslında her banka kredisinde bu duruma dikkat edilir ancak 3 – 6 ay ertelemeli kredilerde kredi puanının daha yüksek olması beklenebilir. Öyle ki kredi puanı 1500’den yüksek olan tüketiciler her bankadan dilediği şekilde kredi talep etme şansına sahiptir. Bununla beraber kredi notunu sorgulamak isteyenler Findeks üzerinden anlık ve ücretli sorgulama gerçekleştirebilir.

Ertelemeli Kredide Faiz Oranları

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar faiz oranlarını bazen güncelleyebilir. Yani standart kredi faizlerine oranlar biraz daha yüksek rakamlardan hizmet verebilmektedir. Bu yüzden ertelemeli kredi almadan önce bankanın şart ve detaylarını takip etmeli ve bütçenize uygun olması durumunda başvuru yapmalısınız.

2020 ihtiyaç kredisi faiz oranları takip edildiğinde yüzde 0,99’dan başlayan oranlarla kredi sunulduğu görülmektedir. Pek çok banka henüz müşterisi olmayanlar için hoş geldin kredisi adı altında ertelemeli kredi hizmeti de sunmaktadır. Güncel verilere ulaşmak için bankaların resmi web sitelerini takip etmeniz yeterli olacaktır.

3 Ay Ertelemeli Krediyi Hangi Bankalar Veriyor?

Günümüzdeki pek çok banka dönemsel faaliyetlerine göre ertelemeli kredi imkanı sunmaktadır. Daha önce de bu tür imkanlardan yararlanan müşterilerine özel faiz oranları da sunan 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar listesi şu şekildedir;

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • İNG Bank
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Odeabank
 • Burgan Bank
 • Alternatif Bank
 • ICBC Turkey Bank
 • Fibabanka
 • Yapı Kredi
 • Garanti BBVA

Bu bankaların her biri aynı anda ertelemeli kredi sunmayabilir. Genel olarak artan rekabete göre bazı dönemlerde faiz oranlarını düşüren bankaların 6 ay kadar erteleme şansı sunduğu unutulmamalıdır. Dilerseniz sitemizden de güncel bilgilere kısa sürede ulaşabilir ve hangi bankayı tercih etmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalarda Faiz Oranı Yüksek mi?

İhtiyaç kredisi hesaplama yapan tüketiciler günümüzde faiz oranları daha çok merak etmektedir. Belirtildiği üzere bankaların faiz oranları değişkendir. Ancak 3 ay ertelemeli kredilerde faiz oranlarının çoğu zaman standart olduğu unutulmamalıdır. Yani ilgili banka, kampanya dahilinde bu süreci paylaştığı için faiz oranlarında indirime giderek de kredi başvurularını alabilir.

Vakıfbank: 3 ay ödemesiz kredi imkanlarını zaman zaman devreye alan Vakıfbank genelde yüzde 0,95’ten başlayan faiz oranlarıyla dikkat çekmektedir. Ancak 3 ay ödemesiz krediler genelde bayram dönemlerinde sunulmaktadır.

TEB: Türkiye Ekonomi Bankası da 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasında yerini almıştır. Bu bankada 36 ay vadeli ve yüzde 0,99 faiz oranından başlayan seçeneklerle kredi almanız mümkündür.

Şekerbank: Bayram ya da diğer özel günlerde ertelemeli kredi imkanı sunan Şekerbank, 60 ay vadede ortalama yüzde 0,79’dan başlayan faiz seçenekleriyle dikkat çekmektedir.

Garanti BBVA: Garanti Bankasındaki ertelemeli kredi faiz oranları yüzde 0,99’dan başlamaktadır.

Görüldüğü üzere ertelemeli kredi veren bankalarda faiz oranları sanıldığı kadar yüksek değildir. Haliyle bankalar arasında karşılaştırma yaparak bu süreci daha kapsamlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Her geçen gün acil nakit ihtiyacı olan tüketicilerin ötelemeli kredi almak istemesi aslında mantıklıdır. Genelde 3 ay öteleme sunan bu bankalar kredi faiz oranlarında kendi müşterilerine esnek seçenekler de sunabiliyor.