Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

Tüketiciler acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için çoğu zaman düşük faizli ihtiyaç kredisi almak istiyorum araştırması yapmaktadır. Günümüzde bu konuda bazı bankaların sunduğu kampanyaların takip edilmesi şarttır. Çünkü belirli dönemlerde özel ya da kamu bankaları faiz oranlarını düşürmekte ve tüketicilerden gelen başvuruları değerlendirmektedir. 2020 yılında en düşük ihtiyaç kredisi hangi bankada şeklinde araştırılacak sorular için yazımızın devamını takip etmeniz yeterlidir.

En Düşük İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada?

2020 en düşük ihtiyaç kredisi fırsatları şu an için kamu bankaları tarafından sunulmaktadır. Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank’ın 1 Nisan 2020’de başlattığı temel destek ihtiyaç kredisi yüzde 0.49 faiz oranıyla başvuruları almaya devam etmektedir. Ayrıca bu kredinin ertelemeli olduğunu ve toplamda 36 ay vade ile sunulduğu bilinmelidir. Bankaların resmi web sitelerine giriş yaparak hızlıca başvuru sürecine dahil olabilirsiniz.

Temel Destek İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Düşük faizli ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyenlerin birtakım şartlara uyum sağlaması gerekmektedir. İlk olarak 3 kamu bankasının başlattığı 0.49 faizli ihtiyaç kredisinde aylık hane gelirinin 5 bin TL altında olması gerekiyor. Bununla beraber başvuruların alınmasının hemen ardından KGF destekli kredi için onay süreci başlayabiliyor. Bu krediye 4 milyondan fazla kişi başvurduğu için henüz onay aşamasında olan kişilerin olduğu da unutulmamalıdır.

Temel İhtiyaç Kredisi Aylık Taksit Tutarı Ne Kadar?

Kamu bankalarının sunduğu bu kredide aylık taksit tutarı, çekilecek kredi miktarına göre değişmektedir. 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olarak alınabilen bu kredideki taksit tutarları aşağıdaki gibidir;

  • 10 bin TL için aylık 376 TL
  • 7.500 TL için aylık 282 TL
  • 5.000 TL için aylık 188 TL
  • 3.000 TL için aylık 113 Tl olarak sıralanmaktadır.

Bununla birlikte düşük faizli ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyenler bankaların online platformları üzerinden şubeye gitmeden başvuru yapabilmektedir. TC kimlik numarası, aylık hane halkı gelir miktarı, telefon numarası ve çalışma durumu gibi bilgiler bankaya iletildikten sonra kredi talebi başvuru aşamasına alınır. Söz konusu kredi tutarları her tüketici için farklı miktarlarda bankalar tarafından belirlenebilir. Bu nedenle başvuru sırasında karşınıza çıkan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekecektir.

En Düşük İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları değişmektedir. Özellikle de bankalar arasında devam eden rekabet nedeniyle faiz oranları da düşerken tüketiciler bu konuda hizmet alacağı bankaları merak etmektedir.

2020 yılı için en düşük tüketici kredisi faiz oranı yüzde 0,79 olarak İNG Bankası tarafından sunulmaktadır. Bu kredi 3 ay ertelemeli olarak da başvuru almaya devam ederken yüzde 1,00 faiz oranıyla Türkiye Finans Katılım Bankası finansmanı da tercih edilmektedir. Diğer faiz oranları;

  • İş Bankası – yüzde 1,03
  • CEPTETEB – yüzde 1,60
  • Garanti BBVA – yüzde 1,68
  • Denizbank – yüzde 1,74 şeklindedir.

Düşük faizli ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyenler genelde kamu bankalarına yönelmektedir. Ancak özel bankalar da bu konuda gerekli fırsatları sunmaya devam eder. Belirli dönemlerde vatandaşların acil nakit ihtiyacı olduğu zaman ertelemeli kredi imkanı sunmaya başlayan bu bankaların en önemli özelliği de vade gün sayılarının yüksek olmasıdır. 12 aydan 60 ay vadeye kadar kredi veren bankaların kredi puanı düşük olanlar için ipotekli veya kefil kredisi sunduğu da unutulmamalıdır. Sonuç olarak bankaları güncel bir şekilde takip ederek hangi bankanın faiz oranlarının kaç ay vade ile sunulduğunu takip etmeniz yeterlidir.

Müşterisi olduğunuz bankanın şubelerine gitmeden online yani şubesiz bankacılık hizmeti de alabilirsiniz. Haliyle bankaların resmi web sitelerini kontrol edebilir ve düşük faizli kampanyalardan yararlanabilirsiniz.