En Düşük İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2020

İhtiyaç kredisi taleplerinizde düşük faizli seçeneklerden yararlanmak için her zaman en düşük ihtiyaç kredisi hesaplama yöntemlerine başvurmanız gerekir. Bankaların tüketici kredisi faiz oranları farklı olduğu için zaman zaman sunulan güncellemeler ile tüketicilerin memnuniyeti sağlanmaktadır. Bununla birlikte ertelemeli ihtiyaç kredisi başta olmak üzere hoş geldin faizli krediler ya da buna benzer seçenekler ile kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aynı durum konut ve taşıt kredileri için de bazen geçerli olabilir.

2020 En Düşük İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada?

2020 yılının en düşük ihtiyaç kredisi İNG Bank tarafından sunuluyor. 24 Nisan 2020 tarihli güncelleme ile yüzde 0,89 faiz oranıyla kredi veren İNG Bank, 10 bin TL için 60 ay vadede aylık 227 TL ödeme ile hizmet sunmaya devam ediyor. Kredinin toplam maliyeti ise 13,595 TL.

İNG Bank’tan sonra en düşük ihtiyaç kredisi hesaplama sürecinde yüzde 1,00 ile Türkiye Finans Katılım Bankasını tercih edebilirsiniz. Bu bankada 10 bin TL için 60 ay vadede aylık taksit tutarı 235 TL olacaktır. Toplam geri ödeme ise 14,138 TL şeklinde uygulanır. Diğer bankalar ve sundukları faiz oranı aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

  • İş Bankası – yüzde 1,05
  • CEPTETEB – yüzde 1,60
  • Garanti BBVA – yüzde 1,68
  • Denizbank – yüzde 1,74

En Düşük Faiz Oranına Göre Vade Hesaplama

2020 yılı içinde yüzde 0,89 faiz oranına göre her vadede aylık taksit tutarı değişmektedir. Bu süreçte 12 ay vadede 10 bin TL kredi için aylık taksit 892 TL olurken, 24 ay vadede 475 TL olarak ödenecektir.

  • 36 ay vadede aylık 336 TL
  • 48 ay vadede aylık 267 TL
  • 60 ay vadede aylık 227 TL ödeme yapılacaktır.

Tüketiciler en düşük ihtiyaç kredisi hesaplama 2020 yılı verilerine göre hangi bankaya başvuru yapması gerektiğine karar verebilir. Bununla birlikte bankalar arasında devam eden rekabet nedeniyle belirli dönemlerde konut ve taşıt kredilerinde de indirim söz konusu olabilir. O halde güncel kredi takibi yapmak için bankaların resmi web sitelerini takip edebilir ya da bu platformdan da çok sayıda bilgiye ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Adımları

Banka fark etmeksizin ihtiyaç kredisinde birtakım başvuru adımları uygulanmaktadır. Yani belgelerin hazırlanması, iletilmesi ve sözleşme onayı gibi aşamalardan geçen tüketiciler bu kapsamda kredi puanına göre hizmet alabilmektedir. Günümüzde en düşük 1500 puana sahip olan tüketicilerden herhangi bir teminat veya kefil aranmaz. Ancak 1500’den daha az olan kredi skoru için genelde ipotek talep edilir. Fakat geliri yüksek olan tüketiciler bu sürece dahil olmadan da hizmet alabilir.

İlk olarak kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarını belirledikten sonra bankaların faiz oranlarını araştırmanız gerekiyor. En düşük ihtiyaç kredisi hesaplama yaparken ayrıca ertelemeli kredi veren bankaları da değerlendirebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi faiz oranları aslında belirli dönemlerde düşmektedir. Bu düşüşleri takip eden tüketiciler de önce banka şubelerine gitmelidir. Fakat herhangi bir bankanın müşterisi olanların şubesiz kredi seçeneklerinden yararlanabildiği unutulmamalıdır. O halde en düşük ihtiyaç kredisi hesaplama aşamasında şubeye gitmeden kredi almak için müşterisi olduğunuz bankanın faiz oranlarını incelemeniz yeterlidir. Bu bankalar çoğu zaman kendi müşterilerine ertelemeli ve düşük faizli krediler sunmaya devam etmektedir.

Kredi başvurusu yaparken başvuru belgeleriniz bankada var ise aynı gün içinde onay süreci başlar. İlk kez bir bankadan tüketici kredisi alıyorsanız kimlik fotokopisi, gelir ve ikametgah belgesi ile son 3 aya ait su veya doğal gaz faturasını banka şubelerine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.