Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2020

Faizsiz kredi seçenekleri bireysel tüketiciler kadar esnafların da ilgisini çekmektedir. Bu nedenle faizsiz esnaf kredisi veren bankalar da araştırılmakta ve esnafa özel seçenekler hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Öncelikle KOBİ kredisi olarak bilinen esnaf kredilerinde çok düşk faiz oranları sunulabilir. Ya da tamamen faizsiz uygulamalar ile esnaflara destek olunabilir. Sonuç olarak esnaf kredisi almak isteyenler, yazımızın devamında paylaşacağımız bankalara başvuru yaparak bu süreci değerlendirebilmektedir.

Esnaf Kredisi Alabilmek için Gerekli Belgeler

Günümüzde esnaf kredisi alabilmek için gelir tablosu, kimlik fotokopisi, bilanço, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve noter onaylı imza sirküleri gerekmektedir. Belgelerin hazır olması durumunda esnafların kredileri gün içinde hesaplarına yatırılır. Şimdi faizsiz esnaf kredisi veren bankalar ile düşük faizli esnaf kredisi veren bankalar ile özelliklerini inceleyelim.

Halkbank Esnaf Kredisi 2020

Esnafların her zaman yanında olan Halkbank, 2020 yılında sıfır faizli kredi vermektedir. KOSGEB destekli olan bu kredi için gelir vergisi kanununda yer alan bazı meslek kollarında faaliyet gösterme zorunluluğu bulunuyor. Detaylı bilgileri Halkbank şubelerinden alabilir ve başvuru sürecini de tamamlayabilirsiniz. Halkbank ayrıca kooperatif destekli kredi konusunda da esnaflara destek olmaktadır.

Albaraka Türk Esnaf Kredisi 2020

Bir katılım bankası olan ve kar payı sistemine göre çalışan Albaraka Türk, kredi tutarının %80’ine kadar esnaf kefalet kredisi vermektedir. Vade olarak da 6 aydan 60 ay vadeye kadar kredi alabileceğiniz bu bankada işletme sahipleri de yüklü miktarda kredi alma şansına sahiptir.

Akbank 2020 Esnaf Kredisi

Esnaflara kredi veren bankalardan olan Akbank, 0 faizli KOSGEB kredisi anlaşmalı olarak da hizmet sunmaktadır. Çiftçi ve esnaflara teşvik amacıyla düşük faizli krediler sunan Akbank 12 ay vade sınırının geçilmemesi kaydıyla esnaflara kredi veriyor. Elbette bu süreç banka müşterileri ya da sunulan diğer avantajlara göre değişiklik göstermektedir.

Vakıfbank Faizsiz Esnaf Kredisi

2020 yılı için faizsiz esnaf kredisi veren bankalar arasında bulunan Vakıfbank, 50 bin TL’ye kadar 60 ay vadede kredi sunmaktadır. Bu yüzden esnafların yoğun olarak başvurduğu Vakıfbank’ın KOBİ tanımına uygun olan her müşteriye destek olduğu bilinmektedir.

Esnaf Kredisinde Faiz Oranları

Faizsiz esnaf kredisi veren bankalar dışında birçok bankada da esnaflar için özel kredi seçenekleri yer almaktadır. Bu kapsamda 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam eden TOBB nefes kredisi için yıllık yüzde 7,5 faiz oranı uygulanır. Krediye TOBB üyesi olan herkes Denizbank şubelerinden başvuru yapabilmektedir.

Herhangi bir kampanyaya dahil olmadan faizle esnaf kredisi almak isteyenler;

  • İNG Bank
  • Garanti BBVA
  • Yapı Kredi
  • Fibabanka şubelerine başvuru yapabilir.

Fibabanka kolay esnaf kredisi kapsamında yüzde 1,09 faizle kredi vermektedir. İNG Bank ise KOBİ Hızlı Kredi adını verdiği esnaf kredisini yüzde 1,20 faiz oranıyla sunmaktadır. Garanti BBVA KOBİ destek kredisi yüzde 1,22 faizle, Yapı Kredi esnaf kredisi ise yüzde 1,33 faiz oranıyla sunulmaya devam edilmektedir.

50 bin TL için 36 ay vadede bu bankalara yapılacak aylık taksit ödemeleri aşağıdaki gibi olacaktır;

  • Yapı Kredi esnaf kredisi aylık taksit 1,837 TL – toplam geri ödeme 66,619 TL
  • Garanti BBVA esnaf kredisi aylık taksit 1,797 TL – toplam geri ödeme 64,935 TL
  • İNG Bank esnaf kredisi aylık taksit 1,790 TL – toplam geri ödeme 64,926 TL
  • Fibabanka esnaf kredisi aylık taksit 1,750 TL – toplam geri ödeme 63,513 TL

Bu bankalardan kredi almak istemeyenler elbette faizsiz esnaf kredisi veren bankalar üzerinden gerekli başvurularını bankalara iletebilir.