Halkbank 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Evlilik kararı aldınız ve çeyiz masrafınızı tamamlamak ya da nakit kullanmak adına paraya ihtiyacınız var. Her iihtiyaç tüketiciler arasında farklılık gösterebiliyor. Hangi ihtiyacınızda kullanırsanız kullanın Halkbank sizlere 10.000 Türk lirası temel ihtiyaç kredisi sunuyor. Halkbank tarafından sunulan temel ihtiyaç kredisi kampanyası hane gelirinin toplamı 5.000 TL altı olan tüm tüketicilere sunulmaya başladı.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Detayları

Halkbank tarafından sunulan yepyeni bir ihtiyaç kredisi daha. Covid-19 sonrası hala devam eden ekonomik sıkıntıların giderilmesine katkıda bulunmak için 1.000 Türk lirasından 10.000 Türk lirasına kadar uygun faiz ve vade seçenekleriyle kredi sunuluyor. 6 ay sonra ödeme yapılacak şekilde sunulan kredi seçeneği arasında 36 ay ay vade imkânı bulunuyor. Ekonomik İstikrar Kalkanı olarak sunulan bu kredi koşulları bugünlerde tüketicilere sunuldu.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları

Hane halkı toplam geliri 5.000 Türk lirası altında olan her vatandaş tarafından kullanılabilecek olan kredi 36 aya kadar ödenebilecek. Vade tutarına toplam ödeme belirlenecek olup düşük faizle sunulan kredi başvurusu internetten yapılabilecek.

Koşullar;

  • Hane geliri 5.000 Türk lirası arasında olan vatandaşlar
  • T.C. vatandaşı olmak
  • 18 yaş ve üzeri olmak
  • Hane halkından sadece 1 kişi yararlanacak

Bu koşulları taşıyan kişilere özel verilecek olan kredi için faiz oranı %49 olarak uygulanacak. Düşük faizle verilen bu kredinin asıl amacı kira, elektrik faturası, doğal gaz faturası, gıda, su faturası ve sağlık giderlerinin ödenebilmesidir.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank temel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Tüm başvuru yolları farklı adımlarla gerçekleşmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapmak istediğiniz başvuru adımları için; kredi, bireysel kredini kullan, onaylı bireysel temel ihtiyaç kredisi aşamalarını kullanarak başvuru yapabiliyorsunuz.

Mobil bankacılık üzerinden yapacağınız başvurularda; krediler, yeni kredi başvurusu ve sorgulama, başvurularım, onaylı bireysel temel ihtiyaç destek kredisi adımlarından başvurabilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılık kullanmıyorsanız, banka müşterisi olanlar için banka kartı, kredi kartı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz bu durumda DIJITAL bir boşluk bırak, T.C. numarası yaz ve 3452 numarasına göndererek başvurunu tamamla.

Başvuru kanallarından birini tercih ederek hızlı bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Sms ile mesaj göndermeniz halinde sizden kimlik bilgilerinizi güncellemek adına banka şubesine gitmeniz istenebilir. İşlemlerinizin kısa sürede tamamlanması için başvuru yaptıktan sonra istenen belgelerle şubeye gitmeniz önemlidir.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu Nasıl Sonuçlanır?

Halkbank resmi sitelerinden yapacağınız başvuru sonrası kredi garanti fonu tarafından değerlendirme yapılır Bu değerlendirme sonrası kişisel verileriniz paylaşılır. Hane halkı arasından bir kişinin değerlendirileceği başvuru sonucu sizlere sms ile bildirilecektir. Başvuru cevabınızın gelmesi pandemi yoğunluğu sebebiyle birkaç gün sürebilir.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredi Limiti Nasıl Yükselir?

Kredi limiti yeterli gelmeyenler için Halkbank diğer ihtiyaç kredisi ürünlerini sizlerle paylaşıyor. Bu kredinin amacı temel destektir. Tüketicilerin zorlu dönemi atlatmaları adına düşük faizle sunulan en avantajlı ihtiyaç kredisi olarak sizlere sunuluyor. Daha yüksek limitte kredi kullanmak isteyen tüketiciler, resmi web sitesi üzerinden Halkbank sayfasını ziyaret edebilirler.

Tüketicilerin kredi kullanmak adına banka kredi ürünlerini ziyaret etmesi gerekebilir. İhtiyaç kredilerinde 10.000 Türk lirası limitli kredi mikro kredi olarak nitelendirilebilir. Daha yüksek kredi limitleri için farklı faiz, vade ve kredi üst limit tutarı kullanılır. Temel ihtiyaç kredisi kullanmanız için banka tarafından verilen şartlara uymanız gerekir.