Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru Süreci

Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama yapmak isteyenler öncelikle kredinin faiz ve vade oranlarını bilmek durumundadır. 2020 en düşük tüketici kredisi veren bankalar arasında bulunan Halkbank ayrıca düzenlediği kampanyalarla tüketicilere destek sunmaktadır. Bireysel bankacılığın yanı sıra KOBİ’lere özel imkanlar da sunan Halkbank, günümüzde sıkça tercih edilen bankalardandır. 60 ay vadeye kadar kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisine dair tüm detaylar aşağıda paylaşılmıştır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

12 aydan 60 aya kadar kullanabileceğiniz Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama sürecinde faiz oranları yüzde 1,05 olarak sunulmaktadır. Her vadede aylık taksit oranı değişmekle beraber 10 bin TL için;

  • 12 ay vadede aylık 903 TL
  • 36 ay vadede aylık 347 TL
  • 48 ay vadede aylık 279 TL
  • 60 ay vadede aylık 239 TL ödeme yapılacaktır.

Toplam geri ödeme 60 ay vade için 14,364 TL’dir. 48 ay vadede bu rakam 13,440 TL, 36 ay vadede 12,553 TL ve 12 ay vadede 10,890 TL olacaktır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Kullanım Şartları

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olan her tüketici Halkbank’a başvurabilir. Ancak daha önce bankalarla sorun yaşamış ve bu nedenle kredi puanı düşük olanların birtakım teminatlar göstererek kredi alabileceği unutulmamalıdır. Kredi ödemelerini zamanında yapan, gelirini belgeleyebilen ve ipotek vermek isteyenlerin de eş rızasını alarak Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama yaptıktan sonra bankaya başvurması yeterli olacaktır.

Halkbank Tüketici Kredisi Başvuru Süreci

Başvuru aşamasında öncelikle talep edeceğiniz kredi tutarının belirlenmesi gerekir Bütçenize göre aylık taksit tutarıyla beraber toplam geri ödemeyi inceledikten sonra banka şubelerine giderek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Yetkililer bu aşamada banka müşterilerine farklı kampanyalar da sunabilmektedir. Son olarak başvuru belgeleri de aşağıda sıralanmıştır;

  • İkametgah belgesi
  • Gelir belgesi
  • Nüfus cüzdanı

Kredi talep edecek kişi memur ise maaş bordrosuyla, özel sektör çalışanları imza sirküleriyle, emekliler ise emekli aylık dökümüyle bankaya başvurabilir. Çiftçiler çiftçilik belgesi, şirket ortakları bilanço ve vergi levhası, gayrimenkul kira geliri olanlar ise tapu belgesiyle en yakın Halkbank şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir.

Halkbank 2020 İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Kamu bankaları ihtiyaç kredisi kampanyalarına devam ediyor. Bu kapsamda Halk Bankası da 1 Nisan 2020 – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında 0,49 faizli temel destek kredisinin yanı sıra şimdilerde 0,55 faizle çeyiz kredisi imkanı sağlıyor. Tüketiciler bankanın anlaşmalı olduğu yerli firmalardan yapacağı çeyiz türü alışverişlerde 3 bin TL’den 30 bin TL’ye kadar 0,55 faizle kredi alabilecek. Ancak anlaşmalı olmayan firmaların tercih edilmesi halinde faiz oranı yüzde 0,82 olacak.

İhtiyaç kredisi sürecini başarılı bir şekilde yöneten Halkbank, 0,55 faizli çeyiz kredisini sadece kredi puanı yüksek olan tüketicilere sunacak. Aslında bu kural tüm kamu ve özel bankalardan geçerli olduğu için öncelikle Findeks üzerinden kredi puanı sorgulama yapmalı ve daha sonra bankaya başvuruda bulunmalısınız.

Halkbank ev tekstil kredisi olarak da adlandırdığı bu kredinin başvurularını şubeden almaktadır. Birkaç ay devam etmesi beklenen 0,55 çeyiz kredisi için anlaşmalı bankaları da yine şubelerden öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından da sunulan bu krediye ek olarak tüketici kredisi kapsamında Halkbank esnaf ve KOBİ’lerin de yanında olmayı sürdürüyor. 750 bin TL’ye kadar işletme kredisi veren bu bankanın şubelerinden ya da resmi web sayfasından detaylı bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Kredilere ilk kez başvuru yapacak olanlar yukarıda paylaştığımız belgeler ile şubeye gitmek durumundadır. Ancak banka müşterileri şubeye gitmeden online kredi başvurusu yapabilir.