Halkbank Taşıt Kredisi Hesaplama ve Başvuru

2020 yılı için Halkbank taşıt kredisi hesaplama yapmak isteyenler sabit faiz oranıyla karşılaşmaktadır. Yüzde 0,94 faiz oranıyla araç kredisi veren Halkbank ayrıca 24 aydan 60 aya kadar vade imkanı sunuyor. Yıllık maliyet oranları da yüzde 14 ile yüzde 15 arasında değişen Halkbank araç kredisiyle ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri yazımızın devamında sizlerle paylaşıyor olacağız.

Halkbank Araç Kredisi Hesaplama 2020

Yüzde 0,94 faiz oranıyla 40 bin TL’lik Halkbank taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir;

  • 24 ay vadede aylık 1,912 TL taksit
  • 36 ay vadede aylık 1,358 TL taksit
  • 48 ay vadede aylık 1,084 TL taksit
  • 60 ay vadede 912 TL taksit

Ayrıca 60 ay vadede toplam geri ödeme 55,268 TL, 48 ay vadede 52,021 TL, 36 ay vadede 48,892 TL ve 24 ay vadede toplam geri ödeme 1,912 TL olacaktır.

Faiz oranı 0,94 olan taşıt kredisinde 10 bin TL’de aylık ödenecek taksit 271 TL olacaktır. Bu rakam 48 ay vade için geçerlidir. Ayrıca 48 ayda toplam geri ödeme miktarı da 13,005 TL’dir. Belirli dönemlerde faiz oranları sürekli değiştiği için her bankayı araştırdıktan ve karşılaştırmalar yaptıktan sonra tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Halkbank Araç Kredisi Kullanma Şartları Nelerdir?

Bu bankadan araç kredisi almak için standart şartlara uyum sağlanması gerekir. Öncelikle herhangi bir bankadan kredi alabilmek için tüketicilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Ayrıca kredi çalışmalarının düzgün olması önemlidir. Yani kredi puanı yüksek olmayan tüketicilere araç kredisi hizmeti verilmemektedir. Son olarak gelirin belgelenmesi de şarttır.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Başvuru sırasında tüketicilerin TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah ve araç ruhsat fotokopisi hazır bulundurulmalıdır. Bankanın farklı teminatlar isteme hakkının olduğu bilinmektedir. Ayrıca Halkbank taşıt kredisi hesaplama yapan tüketiciler ilk aşamada başvuru formunu doldurur ve bankaya teslim eder. Banka tarafından kontrol edilecek olan tüm belgelerin ardından aynı gün krediye yanıt verilir. Belirtildiği üzere kredi skoru yüksek olan tüketicilerin kredisi aynı gün onaylanarak hesabına aktarılır.

Halkbank Düşük Faizli Taşıt Kredisi Kampanyası

Halkbank 2020 yılına özel yüzde 0,49 – yüzde 0,69 faiz oranıyla yerli üretime destek vermek için taşıt kredisi kampanyası başlattı. Ancak bu kredi kapsamında sadece ülkemize üretilen araç markaları için kredi imkanı sunulacak.

Binek araçlar için 50 bin TL ile 120 bin TL’ye kadar kredi sunan Halkbank, 18-60 ay vadede anlaşmalı modeller için yüzde 0,49 faiz oranıyla kredi vermeye devam etmektedir. Ticari araçlar için 72 bin TL’den 500 bin TL’ye kadar 36-60 ay vadede ise yüzde 0,69 faiz oranına kadar kredi alabilirsiniz.

Anlaşmalı otomobil firmaları binek araçlarda Toyota, Honda, Hyundai, Fiat ve Ford olarak sıralanmıştır. Ticari araçlarda ise Fiat, Ford, BMC, Karsan, Otokar, Güleryüz, Isuzu, Mercedes ve GAZ olarak sıralanıyor. İlgili kampanya ayrıca Haziran ayı sonunda tamamlanacak. Düşük faizli taşıt kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar en yakın banka şubesine giderek krediye başvuru yapabilir.

Halkbank düşük faizli taşıt kredisi kampanyasına kredi skoru yüksek olan tüketiciler dahil olabilir. Normal şartlarda tüm banka ürünleri de zaten düşük kredi skoruna sahip olan tüketicilere sunulmamaktadır. Bu kredi dışında ihtiyaç kredisi almak isteyenler bazı dönemlerde bankaların başlattığı kefil kredilerinden yararlanabilir. Ayrıca Halkbank ipotekli kredi seçeneklerinden faydalanmak için de banka şubesiyle görüşme yapmanız yeterli olacaktır. Bankanın taşıt kredisi için başlattığı paketler 50 bin TL ile 500 bin TL arasında devam ederken bütçenize uygun olan kredi paketini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.