İNG İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru Süreci

İNG ihtiyaç kredisi hesaplama sürecinde 2021 yılı için düşük faiz oranları söz konusudur. İNG banktan kredi almak isteyenler düşük faizli kredilerden yararlanırken daha uzun vadeyle acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir. Buna ek olarak bankanın belirli dönemlerde sunduğu ertelemeli kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. 60 ay vadeye kadar başvuru yapabileceğiniz bu kredi için tüm detaylar aşağıda paylaşılmıştır.

İNG Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İNG Bank 2021 yılı için yüzde 0,89 faiz oranıyla kredi sunmaktadır. 12 aydan 60 ay vadeye kadar kredi başvurusu yapabileceğiniz bu bankanın yıllık maliyet oranları da düşüktür. O halde 10 bin TL için 12 ay vadede aylık taksit miktarı 892 TL olurken, 36 ay vadede bu rakam 336 TL olacaktır. İNG 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinde 10 bin TL için aylık 267 TL, 60 ay vade için de 227 TL taksit ödenecektir.

İNG ihtiyaç kredisi hesaplama yapanlar 50 bin TL için en çok 36 ay vadede kredi talebinde bulunabilir. Buna göre 12 ay vadede aylık 4,462 TL, 24 ay vadede 2,373 TL ve 36 ay vadede 1,680 TL taksit ödemesi olacaktır.

İNG Bank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

İNG’den kredi almak isteyenler diğer bankalarda olduğu gibi bazı şartlar kapsamında hizmet talep edebilir. 18 yaşından büyük olan her tüketici bankaya başvurabileceği gibi kredi skoru yüksek olan bireyler de rahatlıkla kredi alabilmektedir. Bununla birlikte gelir belgesi olanlar da İNG şubelerine giderek hızlıca kredi başvurularını sunabilir. Son olarak tüketici kredisinde ipotek vermek isteyenler eş rızasını yazılı olarak bankaya takdim etmek zorundadır.

En çok 60 ay vadeye kadar alabileceğiniz bu kredi için hazırlamanız gereken belgeler;

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah olarak sıralanır.

Başvuru belgeleri emekliler, çiftçiler, gayrimenkul geliri olanlar ve özel sektör çalışanları için farklıdır. Buna göre;

  • Emekliler emeklilik belgesiyle
  • Memur ve özel sektör çalışanları maaş bordrosuyla
  • Şirket ortakları güncel vergi levhasıyla
  • Çiftçiler çiftçilik belgesiyle başvuru yapabilir.

Son olarak gayrimenkul geliri olanlar da tapu belgesiyle İNG ihtiyaç kredisi hesaplama yaptıktan sonra bu sürece dahil olabilir.

İNG Bank İhtiyaç Kredisinde Kefil Şartı Var mı?

İNG Bank kredi ürünlerini sunarken tüketicilerde yüksek kredi puanı şartına göre hareket etmektedir. En az 1500 puana sahip olan tüketiciler bankadan dilediği her krediyi alabilirken, düşük skorlu tüketiciler bu hizmetlerden faydalanamaz. Bu tür durumlarda bazen kefil kredisi kampanyalarını devreye alan İNG Bank faiz oranlarını da güncelleyerek çalışmalarına devam etmektedir.

İNG kefil kredisi yüzde 1’den başlayan faiz oranlarıyla sunulmaktadır. Ancak belirtildiği üzere faiz oranları sürekli değişebilir. Bu nedenle bankayla iletişime geçerek her zaman güncel bilgilere ulaşmanız gerekecektir. Öte yandan bankanın ertelemeli ihtiyaç kredileri için de banka şubelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

İNG Bank ülkemizde faaliyet gösteren özel bankalar arasındadır. Bununla beraber dönemsel kredi kampanyalarıyla dikkat çekerken aynı zamanda konut ve ihtiyaç kredilerindeki indirim oranları da tüketicileri memnun etmektedir. 2021 yılı için 0,79 faiz oranıyla kredi sunan İNG’de konut kredisi faiz oranları da düşmektedir. Ancak bu süreç genelde 6 ayda bir sunulurken tüketicilerin diğer bankalarla karşılaştırma yapması daha mantıklı olacaktır.

Son olarak İNG’den kredi alabilmek için yukarıda paylaştığımız belgeleri eksiksiz olarak bankaya sunmanız gerektiğini de unutmayın. Son zamanlarda tüketicilerin dikkatini çeken düşük faizlerini devreye alan bu banka taşıt kredilerinde de zaman zaman gerekli indirimleri sunabiliyor. Haliyle her tüketicinin süreci takip etmesi ve bütçesine göre kredi seçeneklerini belirlemesi daha uygundur.