Krediye Hemen Onay Veren Bankalar

Krediye hemen onay veren bankalar her tüketici tarafından araştırılmaktadır. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler bankalara başvurarak bu konuda hizmet talep etmektedir. Ancak krediye anında onay almak için öncelikle bir banka müşterisi olmanız ya da kredi skorunuzun yüksek olması gerekmektedir. Bununla beraber herhangi bir banka müşterisi olanlar mobil uygulama kullanarak hızlıca kredi başvurusunu yaptıktan sonra olumlu yanıt alabilmektedir. Son olarak kredi ya da kredi kartı taleplerinizde bankaların geçmiş dönem ödeme alışkanlıklarını kontrol ettiğini unutmamanızda yarar var.

Hızlı ve Kesin Onaylı Kredi Almak İstiyorum

Kesin onaylı kredi almak için tüketicilerin dikkat etmesi gereken ilk süreç, kredi skorudur. Kredi notu düşük olanlar bankalara yapacakları başvurunun hemen ardından olumsuz yanıt alacaktır. Ancak yüksek kredi skoru sayesinde bankalar hızlı ve kesin onaylı kredi hizmetlerini sürdürmektedir. Bununla beraber tüketiciler kısa sürede kredi almak istediğinde mutlaka banka şubelerine gitmelidir. Çünkü yetkililerle yüz yüze görüşmek, kredinin daha rahat bir şekilde alınmasını sağlayabilir.

Krediye hemen onay veren bankalar çoğu zaman mobil uygulamalar üzerinden kredi seçenekleri sunarak şubesiz bankacılık hizmeti alınmasını sağlar. Bu durumda yine kredi notu yüksek olanlar hızlıca kredi alma şansına sahiptir. Günümüzdeki bankaların neredeyse tamamı özel olarak hazırladıkları mobil uygulamalar üzerinden kendi müşterilerine gerekli duyarlılığı göstermeyi sürdürmektedir.

Hızlı Kredi Veren Bankalar Listesi

Günümüzdeki bazı bankalar krediye hemen onay veren bankalar olarak adlandırılmaktadır. Bu bankalar kendi mobil uygulamalarından başvuru yapan ve kredi skoru yüksek olan tüketicilere anında hizmet vererek süreci yönetmektedir. Tüketiciler de banka şubelerine gitmeden anında kredi almanın mutluluğunu yaşayabilir. O halde hızlı kredi veren bankalar listesi;

  • Garanti Bankası
  • İNG Bank
  • Akbank
  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Yapı Kredi
  • Halk Bankası olarak sıralanmaktadır.

Bankalar arasında araştırma yaparken kredi faiz oranlarını da göz önünde bulundurabilirsiniz. Genelde her banka kendi müşterisine özel faiz oranlarıyla kredi imkanı tanıyor. Belirli dönemlerde faiz oranları daha düşük seviyelere de ulaşabiliyor. Bu nedenle bankaların resmi web sitelerini takip edebilir ve kredi faiz oranlarını güncel olarak inceleyebilirsiniz.

Anında Kredi Veren Bankalarda Faiz Oranları Ne Kadar?

Faiz oranları her bankada farklı şekilde sunulmaktadır. Yüzde 1’den düşük ya da yüksek olan kredi faiz oranlarında elbette tüketiciler bazı avantajlar da söz konusudur. Öncelikle düşük faiz oranlı kredi veren bankalardan olan İNG ve İş Bankası gibi kuruluşlar 3 ay ertelemeli kredi kampanyaları başlatmaktadır. Güncel olarak bankaları takip edenler daha kısa sürede acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Krediye hemen onay veren bankalar genelde bu süreci kendi müşterileri için sunar. İlk kez bankadan kredi almak isteyenlerin kredi notu sorgulama yapması da önemlidir. Çünkü kredi skoru düşük olan tüketiciler konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi alamaz. Ancak ipotek veya kefil göstererek bu hizmetlerden yararlanılabilir. Aynı şekilde anında kredi veren bankalar kendi müşterilerine özel faiz oranları da sunmaktadır. Genelde yüzde 0,95’ten başlayan faiz oranları bazı dönemlerde yüzde 0,89’a kadar düşebilir.

Bankalar arasında devam eden rekabet nedeniyle krediye hemen onay aşaması kolaylaşmıştır. İlk defa kredi alacak olanların gelir belgesi ile SGK dökümünü bankaya sunması gerekir. Daha önce bankalarla sorun yaşamamış olan tüketiciler de hızlıca kredi alabilir. Ülkemizde hizmet veren özel ve kamu bankaları bu konuda müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta ve kredi ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Ancak asıl önemli olan durum, banka müşterisi olduktan sonra size özel avantajlardan yararlanabilmektedir. Bu yüzden bankalarla iletişim kurarak ya da resmi sitelerini takip ederek kampanyalara dahil olabilirsiniz.