Sicilim Bozuk Hemen Kredi Alabilir miyim?

Sicilim bozuk hemen kredi alabilir miyim araştırması yapanlar birçok bankayla ilgili bilgilere anında ulaşmaktadır. Günümüzdeki bankalar genelde sicili bozuk yani kredi skoru düşük olanlara hizmet vermek istemez. Bunun nedeni tüketicilerin ödeme alışkanlıklarının uygun olmamasından kaynaklıdır. Ancak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bazı şartları sağlayan tüketicilere hizmet vermeyi sürdürüyor. Bu aşamada 1000 TL’den 10 bin TL’ye kadar 24 saat içinde kredi alabilmeniz için yazımızın devamındaki bankaları takip edebilir ve önerileri dikkate alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar müşteri kitlesini artırmak için belirli dönemlerde kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalarla beraber sicilim bozuk hemen kredi alabilir miyim konusunda hizmet almak isteyen tüketicilerin sayısı da artmaktadır. O halde sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları sıralayacak olursak;

  • Burgan Bank
  • Alternatif Bank
  • Fibabanka
  • Odeabank
  • ICBC Turkey şeklinde paylaşabiliriz.

Bu bankalardan kredi almak için önce şubeden ya da telefon bankacılığından görüşme yapılması gerekiyor. Müşteri temsilcileri, sicili bozuk olanlara uyguladıkları faiz oranlarını paylaştıktan sonra yapılması gerekenleri sıralayabilir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Verme Şartları Nelerdir?

Yukarıda sıralanan bankalar kredi sicili bozuk olanlar için bazı şartlara göre hizmet sunmaktadır. Öncelikle kefil şartı sunan bankaların, kefilin kredi notunu da incelediği unutulmamalıdır. Bulunacak kefilin kredi skoru en az 1200 olduktan sonra rahatlıkla kredi talepleri karşılanabilir. Ayrıca kefilin daha önce herhangi bir banka ile sorun yaşamamış olması gerekir.

Sicilim bozuk hemen kredi alabilir miyim konusunda bir diğer uygulama, ipotek tesis etmektir. Bankalar vereceği krediyi garanti altına almak için gayrimenkul ipoteği talep etmektedir. O halde sicili bozuk olan bir tüketicinin ipoteği var ise ipotek bedeli kadar kredi başvurusu yapabilir.

Daha önce kredi kartı ya da kredi ödemelerini düzensiz yapan ve bu nedenle kara listeye giren tüketiciler özet olarak ipotek veya kefil şartıyla kredi alabilmektedir. Bununla beraber sunulacak faiz ve vade oranları da her bankada farklılık gösterebilir. Bankaların şubeleriyle görüşebilir ya da doğrudan müşteri hizmetlerini arayarak kredi skorunuza göre ne kadarlık kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Banka sicili bozuk olanlar aynı zamanda kredi skoru düşük olan tüketicilerdir. Bu tüketicilere bankalar düşük limitli kredi kartı hizmeti bile sunmazken çeşitli kriterlere göre başvuru yapılabilir. Yukarıda sıralanan bankalara ek olarak günümüzde ipotekli kredi veren bankalara da başvuruda bulunarak hizmet talep edebilirsiniz. Bu bankalar;

  • Vakıfbank
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Garanti BBVA
  • Yapı Kredi Bankası şeklinde sıralanabilir.

Her bankanın faiz oranları farklıdır. Örneğin Vakıfbank daha düşük faizlerle kredi verirken Burgan Bank ya da Alternatif Bankta faiz oranları yüksek olabilir. Ancak tüketicilerin nakit ihtiyacının fazla olması ve aciliyetin artması nedeniyle genelde ipotek göstererek kredi alınabilmektedir.

İpotekli ya da kefilli kredilerde faiz oranı ortalama yüzde 1,50’den başlar. Ancak her bankada bu oranların değişken olduğu unutulmamalıdır. Kredi notunun yükselmesi adına bankaya olan borçlarınızın tek bir kalemde kapatılması da neredeyse zorunludur. Borç kapatma kredisi veren bankalardan destek alarak bu sürece dahil olabilirsiniz.

Kredi puanını yükseltmek isteyenler kefille kredi alarak farklı bir bankaya olan borcunu da kapatabilir. Fakat kredi skoru hızlıca yükselen bir değer olmadığı gibi yasal takibe giren bir tüketici 5 yıl boyunca bankalardan hizmet alamayacaktır. Haliyle bankalardan kredi ya da kredi kartı aldıktan sonra borçların vadesinde ödenmesi çok önemlidir. Aynı durum konut ve taşıt kredisi için de geçerlidir.