Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi Hesaplama

Düşük faizli konut kredisi almak isteyenler son zamanlarda Vakıfbank sarıpanjur konut kredisi hesaplama işlemlerinden yararlanmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler ayrıca bu krediyi ana para sabit, ara ödemeli ve azalan taksit ödemeli olarak talep edebilmektedir. Vade sayısı bir hayli uzun olan SarıPanjur konut kredisinin faiz oranları da düşüktür. Yazımızın devamında bu kredi türüne özel bilmeniz gereken tüm seçenekleri sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Azalan SarıPanjur Konut Kredisi ve Özellikleri

180 ay vadeye kadar TL olarak kullanabileceğiniz azalan konut kredisinde erken ödeme avantajları da sunulmaktadır. Erken ödeme yapmak isteyenler kredinin kalan vadesinin 36 ay ve altında olması halinde kredinin yüzde 1’i, 36 ay ve üzerinde olması durumunda yüzde 2’si kadar erken ödeme tazminatı tahsis edilir. Ayrıca teminat olarak satın alınan evin ipoteği gösterilerek bu krediden faydalanılabilir.

Ara Ödemeli SarıPanjur Konut Kredisi ve Özellikleri

Vakıfbank sarıpanjur konut kredisi hesaplama sürecinde ara ödemeli kredi almak isteyenler tamamen kendi tercihlerine göre ve istediği tutarda ödemeler yapabilir. Bu kredide de vade gün sayısı 180 aya kadar çıkmaktadır.

Anapara Ödemeli SarıPanjur Konut Kredisi ve Özellikleri

Konut kredisi taksitlerinin vade sonuna kadar anapara bölümü sabit kalarak taksit tutarlarının azalarak gitmesini isteyenler bu kredi türünden faydalanabilir. Yine 180 aya kadar uzanan vadelerde başvuru yaparken bankanın gerekli gördüğü durumlarda ilave teminat gösterilmesi gerekebilir.

Vakıfbank sarıpanjur konut kredisi hesaplama sürecinde faiz oranları da merak edilmektedir. Bu kredide sıfır konutlar için belirlenen faiz oranı yüzde 0,79’dur. Başvurular sadece Vakıfbank şubelerinden yapılır. 1 milyon TL’ye kadar yüzde 0,79 faiz oranı sunan banka, 1 milyon TL ile 1,500 milyon TL arasındaki kredi taleplerinde ise yüzde 0,94 faiz oranı uygulamaktadır.

Günümüzde düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında ilk sırada yer alan Vakıfbank, SarıPanjur ile ciddi anlamda rağbet görmeye başlamıştır. Eşit ana paralı, azalan taksitli, artan taksitli ya da eşit taksitli ödeme planı oluşturarak kredi kullanım imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kredide 1,100 TL ekspertiz ücreti alınmakla beraber kredi tutarının yüzde 0,5 oranında tahsis ücreti talep edilir. Bunun dışında ekstra bir kredi maliyeti bulunmamaktadır.

Vakıfbank 2020 Konut Kredisi Kampanyaları

Vakıfbank SarıPanjur konut kredisinde faiz oranları düşük olsa da yılın belirli dönemlerinde daha düşük kredilerle karşılaşabilirsiniz. Bu kapsamda sıfır konutlar için yüzde 0,64 faizli kredi veren Vakıfbank, ikinci el konutlarda ise yüzde 0,74 faizle 120 ay vadeye kadar kredi imkanı tanımaktadır.

2020 yılının Haziran ayında özel bankalar da devlet bankalarından sonra atağa geçmiş ve konut kredisinde yüzde 0,79’a varan güncellemeler yapmıştır. Ancak kredilerde bir lokomotif olarak kabul edilen devlet bankaları en son konut kredilerindeki masrafları da düşürerek tüketicilere yardımcı olmaya çalışmıştır. Bu süreçte sizler de en yakın Vakıfbank şubesine giderek düşük faizli konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Devlet bankalarından sorunsuz kredi alabilmek için kredi puanının yüksek olması gerekiyor. Findeks üzerinden ücretli olarak sorgulayabileceğiniz kredi skorunuzu ayrıca Vakıfbank şubelerinden de öğrenebilirsiniz. Zaten herhangi bir kredi başvurusunda tüm bankalar bu puanlamayı görüntülediği için aynı gün içinde onay ya da ret yanıtı alınmaktadır.

Günümüz koşullarında her zaman düşük faizli kredilerden yararlanmak isteyen tüketicilerin standart konut kredisinde ekspertiz ve tahsis ücreti yer alırken kampanyalı kredilerde genelde ek masraf talep edilmez. Sonuç olarak devlet bankaları her geçen gün yeni kredi faiz oranlarını açıklarken kendi müşterilerine de SMS ile bilgilendirme yapmaktadır. Ancak doğru ve güncel bilgilere sadece bankanın web sitesinden ulaşabileceğinizi unutmayın.