Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Vakıfbank, kamu bankaları arasında olan ve günümüzde düşük faizli kredi veren kurumlardan biridir. Özellikle de Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi hesaplama konusunda hizmet almak isteyen tüketiciler genelde faiz ve vade oranlarını merak etmektedir. Vakıfbank bu krediyle beraber mobilya, beyaz eşya, eğitim ya da evlilik gibi durumlar için düşük faizli kredi sunarken krediyi sadece düzenli bir geliri olan gerçek kişilere vermektedir. Haliyle gelir belgesi olanların yanı sıra kredi skoru yüksek olanların bankaya başvuru yaparak taksitli ihtiyaç kredisi alabileceği unutulmamalıdır.

Taksitli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi hesaplama yapmadan önce kredinin özellikler bilinmelidir. Bu konuda ilk olarak gelir belgesi sunabilen vatandaşlara verilen taksitli ihtiyaç kredisi 60 ay vadeye kadar sunulabilir. Aylık veya 3 aylık dönemler halinde ödeme yapabileceğiniz bu kredide hayat sigortası zorunluluğu da bulunmaktadır. Son olarak bu kredinin teminat karşılığında kullandırıldığı da banka tarafından belirtilmiştir.

Tüketiciler başvuru sırasında sürücü belgesi ya da nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ile gelir belgesini bankaya sunmalıdır. Vakıfbank kredi türüne göre teminat ya da belge talebinde bulunabilmektedir.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Taksitli ihtiyaç kredisi türüne göre farklı faiz oranlarıyla sunulmaktadır. 3 – 60 ay vadede bu krediden yararlanmak isteyenler yüzde 1,69 faiz oranıyla hizmet alabilir. İpotek karşılığında alınacak kredilerde ise faiz oranı yüzde 0,98’e kadar düşmektedir. Aynı faiz oranı arsa ipoteği ya da taşıt rehinlerinde de söz konusudur.

Kredi tahsis ücreti olarak 250 TL tahsil eden Vakıfbank 60 ay vadede yüzde 1,69 faiz oranıyla hizmet vermeye devam ederken yüzde 5 oranında banka sigorta muamele vergisi de alınır. Detaylı bilgiler ve Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemleri için banka şubelerine başvurmanız yeterlidir.

Vakıfbank bu kredinin yanı sıra ikinci el ya da sıfır taşıt kredisi, konut kredisi, banka gayrimenkulü kredisi ve bireysel iş yeri alım kredisi gibi farklı alternatifler de sunmaktadır. Her zaman düşük faizli oranlarla kredi taleplerini karşılayan Vakıfbank özellikle de ihtiyaç kredisinde her tüketicinin başvurularını yanıtlamaya çalışır. Ancak kredi skoru tüm bankalardan olduğu gibi Vakıfbank’tan da hizmet alabilmek için en önemli kriterdir.

Vakıfbank 2020 Düşük Faizli Çeyiz Kredisi

Taksitli ihtiyaç kredisinin dışında Haziran 2020 döneminde Vakıfbank tarafından başlatılan 0,55 faizle çeyiz kredisi yoğun bir şekilde rağbet görmüş ve bu kredide birtakım şartlar da ön plana çıkarılmıştır. Öncelikle bu krediden sadece bankanın anlaşmalı olduğu firmalardan ev tekstil ürünleri alan tüketiciler yararlanabiliyor. Ayrıca kredi puanı yüksek olmayanlar ne yazık ki çeyiz kredisinden faydalanamaz. Çünkü ülkemizde hizmet veren tüm bankalar için kredi skoru en önemli kriter olarak bilinmektedir.

0,55 faizle çeyiz kredisi en az 3 bin TL, en çok 30 bin TL olarak alınabilir. Bu durumda tüketiciler aylık taksit miktarını belirleyerek ödemeye yapabilir. Üstelik 6 ay erteleme şansı da bu kredide sunulmaktadır.

2020 yılında devlet bankalarının yanı sıra özel bankalar da ihtiyaç kredisinde indirime gitmiştir. Bu yüzden başvurularınızı yaparken mutlaka aylık taksit tutarını belirlemeli ve toplama ödeme miktarını da kontrol etmelisiniz. Bunun dışında bankanın ek masraflarını öğrendikten sonra başvuru yapmanız mantıklı olacaktır. Günün her saatinde Vakıfbank müşterileri online ya da mobil uygulama üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. İlk kez kredi alacak olanlar ise başvuru belgeleriyle beraber en yakın şubeye gitmek zorundadır. Sonuç olarak Vakıfbank aslında düşük faizli kredilerde bu süreci başarılı bir şekilde yönetmeyi sürdürürken tüketicilere çeyiz, eşya, taşıt, konut ve buna benzer kredileri de sunmaya devam etmektedir.