Vakıfbank Taşıt Kredisi Hesaplama ve Başvuru Süreci

Düşük faizli taşıt kredisi almak isteyenler günümüzde Vakıfbank taşıt kredisi hesaplama uygulamalarına başvurmaktadır. Yüzde 1’in altında bu banka tarafından sunulan taşıt kredisinde yıllık maliyet oranları, aylık taksit tutarı ve vade gün sayıları değişmektedir. Ayrıca Vakıfbank taşıt kredisi 24 aydan 60 ay vadeye kadar sunulmaktadır. Yazımızın devamından bu kredi için ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Güncel Faiz Oranları

Vakıfbank’tan araç kredisi alacak olan tüketicilere sunulan faiz oranı yüzde 0,95 olarak güncellenmiştir. Yani 2020 yılında 60 ay vadeye kadar 0,95 faiz oranından araç kredisi talep edebilirsiniz. Elbette her bankada bu faiz oranları farklıdır. Ancak en düşük araç kredisi hangi bankada sorusunun yanıtı olarak Vakıfbank’a başvurmanız yeterli olacaktır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Hesaplama

40 bin TL için 24 ay vadede 0,95 faiz oranıyla aylık ödenecek taksit 1,914 TL’dir. Diğer vadelere göre ödenemiz gereken rakamlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

  • 36 ay vadede aylık 1,361 TL
  • 48 ay vadede aylık taksit 1,087 TL
  • 60 ay vadede aylık ödenecek taksit 924 TL olmaktadır.

Bu hesaplama 40.000 TL için geçerlidir. Bankayla iletişime geçerek tüm miktarlar için Vakıfbank taşıt kredisi hesaplama hizmeti alabilirsiniz.

Başka bir örnekte 10.000 TL için 36 ay vadede ödenecek taksit tutarı 340 TL, 48 ay vadede 272 TL olacaktır.

Vakıfbank Araç Kredisi Başvuru Şartları

Bankadan araç kredisi almak isteyenlerin ilk olarak 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Ayrıca kredi skoru da hizmet almaya elverişli olmalıdır. Çünkü düşük kredi skoruna sahip olanlara herhangi bir şekilde araç, ihtiyaç ya da konut kredisi fırsatı sunulmaz. Son olarak gelir belgesine sahip olmayanlar da bu bankadan araç kredisi alamaz.

Vakıfbank taşıt kredisi hesaplama yaptıktan sonra banka şubelerine gitmeniz yeterlidir. Bu aşamada size farklı alternatifler de sunulacaktır. Başvuru formunun doldurulmasının ardından diğer evraklar da hazırlanarak bankaya aktarılır. Kredinin onaylanmasıyla beraber kredi ödeme planı hazırlanarak onayınıza sunulur. İhtiyaç duyacağınız belgeler ise nüfus cüzdanı, araç ruhsat fotokopisi, gelir belgesi ve ikametgah belgesidir.

Vakıfbank Düşük Faizli Taşıt Kredisi Kampanyası

Vakıfbank 2020 yılı Haziran döneminde başlattığı yerli üretime destek araç kredisini sunmaya devam ediyor. Yüzde 0,49 faiz oranıyla başlatılan bu kredide ayrıca yüzde 0,69 faizle de taşıt kredisi alınabilir. Fakat bu kredide yerli üretim gerçekleştiren binek ve ticari araçlar için finansman talep edilebilir. BMC, Mercedes, Otokar, Güleryüz ve benzer firmalar için başlatılan yüzde 0,49 faizli taşıt kredisi için en yakın Vakıfbank şubesine gitmeniz yeterlidir.

Kamu bankalarından olan Vakıfbank genelde kampanyalı kredilerle dikkat çekmektedir. Taşıt kredisiyle beraber 0,55 faizli çeyiz kredisi ya da 0,64 faizli konut kredilerinden faydalanmak isteyenler de yine bankanın kural ve şartlarını yerine getirerek başvuruda bulunabilir. Aslında kampanyalı krediler için tek şart, kredi skorunun yüksek tutulmasıdır. Özel veya kamu bankaları, kredi puanı yüksek olan her tüketiciye uygun faiz oranlarıyla kredi imkanı tanırken aynı zamanda banka müşterilerine ertelemeli krediler de sunabilir.

Güncel olarak bankanın web sayfasını kontrol eden tüketiciler konut ve ihtiyaç kredilerinde de banka müşterilerine özel seçeneklerin her zaman var olduğunu görmektedir. Bununla beraber günümüz şartlarında faiz oranları sürekli artarken devlet bankalarının sunduğu avantajlar sürse de sicili bozuk olan vatandaşlar sadece kefil aracılığıyla kredi alabilir. Ya da kendi adına kayıtlı bir taşınmazı ipotek göstererek bankadan kredi alabilirsiniz. Taşıt kredisinde zaten araç rehni söz konusu olduğundan sadece ek belgelerin talep edilmesi söz konusu olabilir.