Yıllık Aidat Almayan Güncel Kredi Kartları Hangileri?

Günümüzdeki bazı bankalar yıllık aidat almayan kredi kartları uygulamasıyla beraber masrafsız olarak hizmet vermektedir. Genel olarak birçok bankanın sunduğu kredi kartlarında yıllık aidat ücreti ödemek zorunda kalan tüketiciler artık aidatsız kredi kartlarına yoğunlaşmaktadır. Aidatsız kredi kartlarıyla ilgili tüm bilgiler yazımızın devamında paylaşılmıştır.

Hangi Kredi Kartlarından Yıllık Aidat Alınmıyor?

Listenin ilk sırasında Akbank’ın Axess Free kredi kartı bulunuyor. Erteleme ve taksitlendirme seçeneklerinin de yer aldığı bu kredi kartından otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Türkiye’de en çok kullanılan kredi kartlarından olan Axess Free’de yıllık aidat ücreti bulunmamaktadır.

Bonus Flexi Kart: Garanti Bankasının devreye aldığı Bonus Flexi kart, yıllık aidat almayan kredi kartları arasındadır. Harcadıkça bonus kazandıran bu kartın başvurularını online olarak ya da Garanti BBVA şubelerinden kolayca yapabilirsiniz. Alışverişlerde bol bonus kazandırırken taksit ertelemesi uygulamasıyla da dikkat çektiği unutulmamalıdır.

Maximum Kredi Kartı: İş Bankasının sunduğu Maximum kredi kartında da kart aidatı bulunmamaktadır. Taksitli alışverişlerde kullanılabilen bu kartta maxi puanlar biriktirilebilir. Ayrıca tüm kredi kartı kampanyalarını bu kartta da kullanabilir ve puanlarınızı alışverişlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

World Eko Kart: Aidatsız kredi kartı arayanlar Yapı Kredi’nin World Eko kart uygulamasına başvurabilir.

Pegasus Plus Kart: İNG Bank’ın kullanıma hazır hale getirdiği ve Pegasus anlaşmalı olan Plus kart için yıllık aidat talep edilmemektedir. Pegasus hava yolu şirketiyle yapılacak seyahatlerden uçuş puanı kazanarak bilet alımı sırasında kullanabilirsiniz.

Concept Kart: HSBC’nin Concept kredi kartı da yıllık aidat almayan kredi kartları arasındadır. Nakit puan biriktirme, ek taksitler ve taksit erteleme fırsatı sunan bu kredi kartına online olarak başvurmanız yeterlidir.

Bank’O Card: Odebank Bank’O Card, tüm bankacılık işlemlerinin yapılabildiği özel bir kredi kartıdır. Ayrıca peşin ya da taksitli harcamalarda da masrafsız olan bu kartın taksit erteleme imkanı sunduğu bilinmektedir.

Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Masrafsız kredi kartı almak isteyenler bankaların online yöntemlerini kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra direkt şubeden de aidatsız kredi kartı çıkarabilirsiniz. Herhangi bir bankanın müşterisi olanlar şubeye gitmeden talep ettiği limitte kredi kartı başvurusu yaparak adresine gönderim isteğinde de bulunabilir.

Aidatsız Kredi Kartlarının Genel Özellikleri

Yıllık aidat almayan kredi kartları incelendiği zaman yukarıdaki bankalardan kolaylıkla hizmet alındığını söylemek mümündür. Ayrıca aidatsız kredi kartlarının genel özellikleri de bu süreçte merak edilen konular arasındadır. Bir diğer adı yalın kredi kartı olan aidatsız kartların elbette dezavantajları da bulunmaktadır. Bu dezavantajlardan ilki, alışverişlerde ekstra taksit, puan ya da bonus kazandırmadığıdır. Yalın kartlarda ayrıca puan biriktirme gibi bir uygulama da söz konusu değildir. Sadece standart bir kredi kartı gibi kullanım yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla çok fazla alışveriş yapan tüketiciler genelde alışverişlerden bonus kazanmak ister. Bu tür durumlarda aidatlı yani standart kredi kartlarının kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu kartlara başvuru yapmak isteyenler banka şubelerine gidebilir. Ya da internet bankacılığından aidatsız kredi kartı seçeneklerini inceledikten sonra hızlıca başvuru yapabilir.

Aidatsız kredi kartlarının en önemli avantajı, taksitli alışveriş imkanı sunmalarıdır. Finansbank’ın Fix Card, TEB’in Sade Kart, Enpara.com’un aidatsız kredi kartı ve yukarıda paylaştığımız kart seçenekleri en çok tercih edilen kartlar arasındadır.

Ülkemizde kredi kartı kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Durum böyle olunca tüketiciler yaptıkları alışverişlerden ekstra puan kazanmak ya da indirimlerden yararlanmak ister. Tüm bankaların aidatsız kredi kartı olmasa da Türkiye’nin önde gelen bankaları bu konuda gerekli hizmeti sunmayı sürdürmektedir. Başvuru aşamasında standart tüketici bilgilerini sisteme girerek kart talebinizi iletebilirsiniz.