Ziraat Bankası 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası her gün on binlerce vatandaşın kişisel temel ihtiyaç destek kredilerine başvurmaya devam ediyor. Kampanya, koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik salgınların olumsuz etkisini azaltmak için vatandaşlara sağlanan bir kredi paketinin bir parçası olmaktadır. Buna göre, İnsanların öğrenmesi gereken tek şey Ziraat Bankası’nın kredi başvurusu taleplerini nasıl ve nerede sağlaması gerektiğidir. Bu İhtiyaç kredisi 6 aylık ödemesiz dönem imkanı sağlamasıyla birlikte, 10.000 Türk lirasına kadar da artabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Genel kredi, kısa vadeli ve düşük tutarlı nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığımız bir tür kredidir. Bankalar son zamanlarda teknolojik gelişmelere adapte olduklarından, tüketici kredileri şubelere gitmek zorunda kalmadan telefon veya internet üzerinden bile kullanılabilmektedirler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeni ile birçok işletme kapanmış ve binlerce işçi işsiz kalmıştır. En çok bu işçilerin işine yarayan bu ihtiyaç sigortasına başvuru gerçekleştirmek için belli koşullara sahip olmak gerekir.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Bu kredi türüne başvuru imkanı elde etmek için insanların bazı koşullara uyması lazımdır.

Bu koşullar;

  • Ailenin geliri 5.000 litreden az olmalıdır.
  • Üç kamu bankası için sadece bir başvuru yapabilir.
  • Aynı aileden sadece bir kişi başvurabilir.

Bu şartlar bu sınırlı sayıda olan ihtiyaç kredilerinin en gerekli ve ihtiyacı olan bireylere çıkmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu koşullar sayesinde ihtiyacı olmayan bireyler kredi çekip gereksiz borçlanma işine giremeyecekler ve halkın refahına negatif bir yönde etki gösteremeyeceklerdir.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Coronavirüs salgını sırasında Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank müşterilere birçok kredi paketi sağlayan kamu bankaları olmaktadır. Her ne kadar binlerce kişi vatandaşlardan büyük ilgi uyandıran kredi başvurularını desteklemek için kişisel temel ihtiyaçlar sunmaya devam etse de, başvuru sürecini tamamlayan vatandaşlar kredi başvurusunun sonuçlarının ayrıntılarını merak ediyorlardır.

Krediler İnternet şubesinin ” Başvuru – Uygulama Takibi – Ürün Uygulaması ” ekranından veya Ziraat mobil uygulamasından kullanılabilir.

Banka kartınız ve kart şifreniz varsa, https://bireysel.ziraatbank.com.tr adresine gidebilirsiniz (bu sayfa yeni bir pencerede açılacaktır) veya Ziraat Mobil uygulamanızda ki ” Şimdi Uygula ” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bir şifre oluşturun ve ” Başvuru-Uygulama İzleme-Ürün Uygulaması ” ekranından borç vereni kullanın ve kolayca başvuru yapın başvuru sonucunuzu takip edin.

ATM makinemizden kredi almak için bir banka kartı kullanabilirsiniz veya bir banka kartınız yoksa her zaman “Kartsız işlemler-diğer işlemler-kredi ödemesini destekleme ihtiyacı” unsurundan kredi alabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Takip Etme

İnternet Şubesi, Ziraat Mobil uygulaması ve https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi- sayfası üzerinden kredi başvuru sorgulama yapabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredi Hakkında Genel Bilgiler

Aylık hane geliri 5.000 TL’yi aşmayan bireysel bir müşteri olan Ziraat Bankası olarak Ziraat Bankası olarak uyguladığı “ekonomik istikrar kalkanı” önlemleri COVID-19 salgını ile ilgili ekonomik yaşam, üretim ve istihdam olasılığını en aza indirmeyi hedeflemektedir. Hasar, bu durum küresel olarak etkilenmekte ve ülkemizi etkilemektedir. Bunu desteklemek için yeni bir kredi başvurusu başlatılmıştır.

Temel ihtiyaçlarını en uygun şartlarda karşılayabilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilerin;

  • 10.000,-TL’ye kadar yükselebilen,
  • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,
  • Aylık Eşit Taksitli,
  • Kredi imkanından yararlanma hakları olacaktır.

Temel İhtiyaç Kredisi Tutarı Ne Kadar?

10.000 lire kadar kredi çekme olanağına sahipsiniz. 6 aylık ödemesiz dönemde kredilerden faydalanabilirsiniz. Kredi dönemi 36 aydır ve krediyi hazırlamak için aylık% 0.49 faiz ödenebilir. Ayrıca, her ay eşit taksitler ödersiniz.