Ziraat Taşıt Kredisi Hesaplama ve Başvuru Belgeleri

Ziraat Bankası taşıt kredisi hesaplama yaparak kolayca araç kredisi alabilirsiniz. Günümüzdeki tüm bankalar taşıt kredisi konusunda hizmet sunmaktadır. Bununla birlikte düşük faiz oranlarını araştıran tüketiciler de genelde kamu bankalarını tercih etmektedir. Elbette özel bankalarda da bu süreç başarılı bir şekilde yönetilmektedir. 2020 yılı düşük faiz oranlı taşıt kredisi kapsamında sunacağımız bilgilerle beraber hızlıca araç kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası taşıt kredisi hesaplama sürecinde faiz oranları yüzde 0,96 olarak sunulmaktadır. 60 ay vadeye kadar kredi alabileceğiniz bu bankadan 30 bin TL için aylık ödenecek miktar 695 TL’dir. Tahsis ücreti olarak 150 TL talep edilir. Toplam faiz 11,718 TL’dir. 50 bin TL için 60 ay vadede taşıt kredisi almak isteyenler ise 250 TL tahsis ücreti öder. Toplam faiz 19,531 TL olarak uygulanır. Aylık taksit miktarı ise 1,158 TL olacaktır.

Ziraat Taşıt Kredisi Özellikleri

Bankanın sunduğu araç kredisini sıfır km ve en çok 5 yaşındaki araçlar için alabilirsiniz. 60 ay vadeye kadar imkan sunan Ziraat Bankası, kamyonet ve minibüs alımları için de kredi kullandırmaktadır. Öte yandan ipotek sürecinde araç rehni söz konusudur. Ancak banka gerekli gördüğü durumlarda ek teminat talep edebilir.

Ziraat Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Ziraat Bankası taşıt kredisi hesaplama yaptıktan sonra banka tarafından talep edilen belgelerin hazırlanması gerekir. Bu belgeler;

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı, pasaport fotokopisi veya sürücü belgesi
  • Çalışma durum belgesi şeklindedir.

Tüzel kişilikler şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesini, serbest meslek çalışanları ise bağlı bulundukları meslek kuruluşlarından alacakları üyelik belgesi fotokopisiyle başvuru yapabilir.

Ziraat araç kredisi başvuruları genelde aynı gün içinde onaylanmaktadır. Ancak kredi skoruna göre banka tarafından talep edilecek bazı belgeler olabilir. Bu gibi durumlarda önce kredi skorunuz inceleneceği için banka tarafından gerekli bilgiler sizlerle paylaşılır. Sonuç olarak 2020 yılı için Ziraat Bankası yüzde 0,96 faiz oranıyla araç kredisi vermeyi sürdürmektedir. Sigorta süresince kasko ve hayat sigortası da yapılmaktadır. Bu nedenle ek masrafları öğrenmek için banka şubesiyle görüşmeniz yeterlidir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Kampanyaları

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında 2020 yılı için yerli üretime destek süreci başlatılmıştır. Yerli üretim gerçekleştiren otomobil markaları için uzun vadeli ve 0,49’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi alabilirsiniz. Bununla birlikte standart taşıt kredisi faiz oranları da yüzde 0,82’den başlamaktadır.

Kamu bankaları yılın belirli dönemlerinde kredi kampanyalarını sunmaya devam eder. Bu yüzden Ziraat taşıt kredisi başta olmak üzere diğer bankacılık ürünleriyle ilgili bilgileri de bankadan talep edebilirsiniz. Güncel duyurular da ziraat.com.tr üzerinden yayınlanmaktadır.

Ziraat taşıt kredisinde ayrıca kasko ve benzeri ürünlerden faydalanılmaktadır. Bu nedenle taşıt finansmanı için önce aylık ödenecek taksit miktarını belirlemeli, toplamda ödenecek tutar kontrol edilmeli ve daha sonra başvuru yapılmalıdır. Elbette kredi skoru da her kredi türü için önemli olan faktörlerin başında gelir. Özellikle de kamu bankaları kredi puanına göre hizmet verdiği için daima yüksek puana sahip olarak bu süreci başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Ziraat taşıt kredisinde talep edilen belgeleri eksiksiz olarak hazırladıktan sonra en yakın şubeye gitmeniz yeterlidir. Bu kredide istenen belgeler hazırlanmadan online başvurular da kabul edilmez. Çünkü aracın tapu fotokopisi olmadan teminat gösterilmediği bilinmelidir. Son olarak kredi faiz oranları dönemsel olarak değişebileceği için en uygun seçeneklerden yararlanmak adına kampanyalı dönemlerde başvuru yapmanız son derece mantıklı olacaktır.